Anasayfa » İnternet Günlüğüm » Bir Garip Açıklama

Bir Garip Açıklama

1 Mayıs 2014  |  Yazar: admin  |  Yorum Yok  |  7.686 kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Bir Garip Açıklama

Değerli Basın Mensupları öncelikle geldiğiniz için hepinize teker teker teşekkürler ederim.

Ne yazık ki çocuk kaçırılmaları, ölümleri oldukça arttı. Biz de bu konuları çalışma arkadaşlarımızla uzun uzun konuştuk tartıştık. Hatta o çocukların anaları babaları evlerinde yavrularını beklerken bende bir haber gelir diye uyumadan evvel telefonumun sesini hep açık bıraktım.

Değerli vatandaşlarımız, biz çözüm yolunu bulduk.

Çocuğunuza çığlık atmayı öğretin

Yabancı biri kaçırmaya mı yeltendi ? Bassın çığlığı… Eğer bağırmazsa rızası var demektir. (Yok o konu başkaydı neyse )

Çocuklarınızla aranızda bir parola olsun. O parolayı bilmeyen kişiye çocuk ” Ben seninle bir yere gitmem annem kızar” desin.

Ama farkettik ki son kaçırılma olaylarında yakın akrabaların zanlı olma oranı oldukça yükseliyor. Biz bunların hepsini kontrol edemeyiz ailelerden bu konuda destek istiyoruz. (Sen benim sırtımı kaşı ben seninkini)

Gerçi küçücük çocuklar, gördüğü her yabancıya tehdit gözüyle bakması bir süre sonra paranoyaklık nedeniyle psikolojik sorunlara vesile olur ama önemli olan çocuklarımızı büyütmek değil mi Ayşe Hanım ? (Evet )

Türkiye’de ortalama ayda 2 bin 500 – 3 bin çocuk çeşitli nedenlerle kayboluyor veya kaçırılıyor. Geçen Mart ayında ise 4 bin 85 çocuk için kayıp başvurusunda bulunuldu. 77 Milyonluk bir ülkede 4bin kişiyi çok büyüttüklerini ve arkasında paralel devletinde olma ihtimalini de düşünmeliyiz bence. ( Bu fikir kafama yattı )

Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Çocuklara çığlığı unutmayalım gerisini yukardakine bırakalım…

Bir Vatandaş…

Benim daha iyi bir fikrim var sayın bakan.

Çocuklarınıza öldürmemeyi, şefkati, karşı cinsi öğretin. karşı cinsin de insan olduğunu öğretin. özellikle erkek çocuklarına. erkekliklerini değil, insanlıklarını övün ki, erkekliğini değil insanlığını kanıtlamaya çalışsınlar.

Nasıl fikir?

Bunca olay oluyor, insan bir yaptırım görmek istiyor, bir önlem görmek istiyor, bir çalışma/proje görmek istiyor, kadın ve çocukları korumak adına.

Ben zanlıyı koruyan yüzlerce polis istemiyorum, mağduru koruyan yüzlerce polis istiyorum. dayak yiyen bir kadın gördüğümde polisi aradığımda 1 dakika içerisinde ulaşsın istiyorum ve “aile içi mesele bu ya” diyip gitmesin istiyorum. tehdit edilen kadınlar polise başvurduklarında ciddiye alınsın istiyorum, öldükten sonra değil. gizem akdeniz cinayeti de bir erkek cinayeti.

Ama anca konuşuyorsunuz. çığlık atmayı öğretmeyi düşünmek çok da zeka isteyen bir iş değil, her anne baba öğretir bunu. önemli olan çığlık atmasına gerek kalmayacak bir ortam oluşturmak o da sizin göreviniz, anne babaların değil.

Her şeyden önce eğitim istiyorum, oylarını kolay alabilmek için halkı cahil bırakmamanızı istiyorum.

İnançlı ama tecavüzcü, dindar ama hırsız, muhafazakar ama gaspçı, 5 vakit namazında ama kadın düşmanı çok vatandaş var; Bunlar olmasın istiyorum…

//Bu yazılanların hepsi hayal ürünüdür. Fakat gerçekleşmesi mümkündür //

Emir Erdoğan

 

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler: ,
avatar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>