Anasayfa » Kişisel Yazılarım, Şiirler » Beni ondan sonra sev

Beni ondan sonra sev

14 Nisan 2012  |  Yazar: admin  |  2 Yorum  |  3.952 kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Beni ondan sonra sev

Beni ondan sonra sev. Sürekli beraber gülün. Sonra gülüşünün aklının en orta yerine kazı. O olmadığında onun yerine gülersin. Böylece daha az özlersin.

Sesinin benzediği insanları tek tek seç. Hangi ezgiyi andırıyor ; bil. Bil ki iç sesin onun sesine dönüşsün. En çok hangi hayvanı sever; fark ettirmeden öğren nasıl okşadığını. Sende onun gibi okşa.

En çok hangi şarkıyı sever öğren. En sevdiğin şarkı “o” olacak.Baştan söyleyeyim. Ya gülümseyince ellerini nereye koyuyor. Ceplerine mi gizliyor benim gibi yoksa havaya kaldırıp alnına mı götürüyor senin gibi? Bil bunları. Bil ki beraber gülünce ellerin onun yanında fazlalık olmasın.

Nasıl uyuyor biliyor musun ? Gecenin bir yarısında sıçrıyor mu uykusundan (senin gibi). Uyanınca hemen saate bak. Saat kaç?o saatler yanında uyumadığı için uyanacak ve sen yanında yoksun diye telaşlanacak.Buna da alış.

Ya uyandığında neler yapar. Uykunun bulaştırdığı uyuşuklukla gözlerini kapatıp açar mı? Ki sen öyle yaparsın. Ya da eli komidinin üstünde ki sigaraya mı ulaşır hemen gözlerini açar açmaz. Bunlara dikkat et çünkü uyanınca ilk aklımıza gelen, gece uyurken son düşündüklerimizdir hep.

Sen ağlatma sakın onu. Ama olurda ağlarsa . Susturmayı deneme lütfen. Nasıl ağladığını izle. Daha yanaklarına varmadan yaşlarını siliyor mu senin gibi yoksa dudaklarına kadar gelip tuzuna bakıyor mu benim gibi? Bunlar önemli. Neden biliyor musun? O seni ağlattığında onun gibi ağlayacaksın.

En sevdiği rengi bilsende bilmesende bir şey fark etmez ama ona en çok yakışan rengi aklından çıkaramazsın. Çünkü o saniyeden sonra sana en çok yakışan ;o renk olacaktır.O rengi sizden başka kimseye yakıştıramayacaksın.

Arada bi bana da yaz. Onunla yaptıklarını yapmadıklarını hepsini yaz bir kağıda. Her zaman ağlatmıyor hayat. Bakma sen bize , bizim üzerimize hüzün daha çok yakışıyordu. Yazarsan,yazmadığın zamanlar yazmamış olmana üzülüp yazmış olmayı dileyebilirsin.En kötü ihtimalle yazmış olmana sevinebilirsin.

Hem en kötü ihtimalle onu çok seversin. Onun için ölürsün. Ben de; En iyi ihtimalle senin yerine gömülürüm.

Emir Erdoğan//14.04.2012

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler: , , , ,
avatar

2 Yorum »

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>