Anasayfa » Genel » Atatürk Masonmuydu?

Atatürk Masonmuydu?

17 Mayıs 2012  |  Yazar: admin  |  1 Yorum  |  10.482 kez okundu
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş Atatürk Masonmuydu?

Atatürk’ün Makedonya Mason Locasına kayıtlı olduğu söylenmektedir. Türkiye’nin kurucu ilk bakanlarının çoğu ve milletvekillerinin çoğunun mason olduğu bilinmektedir.

Atatürk’ün doğum yeri olan Selanik’te azımsanamayacak kadar Yahudi nüfusunun yaşadığı bilinmektedir. Yanılmıyo isem 16. yy da Osmanlı’nın o bölgeye Sabetaycıları getirdiği ,ve Sabetay Sevi (Sabetaycıların çıkış noktası bu adam) nin o dönemde (16.yy) sadece kellesini kurtarmak için kendisinin ve çevresindekilerinin müslüman gibi davrandıkları ve Atatürk’ün okuduğu Şinasi Efendi ilköğretim okulunun sadece Sabetay öğrencileri aldığı söylenmektedir.

Bi şeyi geç olmadan söyleyeyim ; Atatürk mason dahi olmuş olsa bu ülkeye sayısız emekleri olmuştur. Ya emeğini de geç bu ülkeyi kuran adamdır Atatürk. Dili dini ırkı ne olursa olsun.İnsan olduğunu unutmayalım.

Milliyetçilik ayaklarını falanda bırakalım. İlk milliyetçilik akımının 1789 Fransız İhtilali ile başladığını ve bir mason tezgahı olduğunu bilmeyen yok artık.Çünkü masonluk “sevgi ,barış ,kardeşlik” adı altında insanların ebesini belleyen ve sadece tepedeki 10 adamın işine yarayan,geri kalanların figüran olmaktan ileri gidemeyeceği bir düzendir.

Neyse dağıtmayım konuyu.

Gezindiğim bazı yabancı sitelerdede Atatürk’ün ünlü masonlardan olduğu söylenmektedir.Dünya’nın saygı duyduğu bir lideri masonların da benimsemesi aklıma ilk gelen fikirlerden ama biz her yoğurdum ekşi diyene inanmayalım başka delillerde gösterelim :)

1900 lü yıllarda 33. dereceden mason olan ve masonluğun kitabını yazan Aleister Crowley’in oğlunun adı Atatürk Crowley dir. Bu da linki (istediğinize girip bakın ) … Adama nolduğu hakkında şimdi baktığımda bulamadım bir şey ama sanırım trafik kazasından ölmüştü bu Atatürk Crowley diye hatırlıyorum ek bilgi olsun :)

Atatürk’ün bir dönem, İttihat ve Terakki cemiyetine katıldığı ve bu cemiyetin Osmanlı’da Milli masonluğu getirmek amacıyla Selanik’te kurulduğu her kaynakta yazılmaktadır.

Atatürk’ün Cumhuriyetçi kadrosunda görev alanların büyük bölümü Masondur. Bir bakıma yönetim ve devrimlerin gerçekleştirilmesi Masonlara emanet edilmiştir. Fethi Okyar, Rauf Orbay, Refet Bele Paşa, Ali İhsan Sabis Paşa, Meclis Başkanı Kazım Özalp Paşa, Meclis Başkanı Abdülhalik Renda, Başbakan Hasan Saka, İçişleri Bakanları Şükrü Kaya ve Mehmet Cemil Ubaydın, Dışişleri Bakanları Bekir Sami Kunduh ve Tevfik Rüştü Aras, Sağlık Bakanları Rıza Nur, Adnan Adıvar, Refik Saydam, Behçet Uz, Milli Eğitim Bakanları Reşit Galip, Hasan Ali Yücel, Ekonomi Bakanı Sırrı Bellioğlu, Milletvekilleri Cevat Abbas, Atıf Bey, Edip Servet Tör, Yunus Nadi, Reşit Saffet Atabinen, Memduh Şevket Esendal, Hilmi Uran, Tevfik Fikret Sılay, Ahmet Ağaoğlu, Ankara Valisi Nevzat Tandoğan ve Belediye Başkanı Süleyman Asaf İlbay, İstanbul Valileri Muittin Üstündağ, Lütfü Kırdar, Danıştay Başkanı Mustafa Reşat Mimaroğlu, Jandarma Genel Komutanı Galip Paşa, İstiklal Mahkemesi Başkanı Necip Ali Küçüka, Amiral Mehmet Ali Paşa Atatürk’ün çevresinde ülkeye hizmet etmiş Masonlardır.

Bir de tabiki mason duruşu vardır. Atatürk’ün en çok “acaba” diye beni düşündüren davranışıdır.İnternette bunun gibi yüzlerce fotoğraf bulabilirsiniz.

Tevrat ” Ve Rab ona dedi ki Sağ elini kalbinin üstüne koy”… Mason olan bir kaç kişinin resimlerine bakalım şimdi de

 

Karl Max, Napolyon,Stalin,Lenin ,Mozart,J.J. Rousseau, Washington(Ki Amerika’nın mason olmayan başkanı hiç olmamıştır),Oscar Wilde,Luois Armstrong,Goethe vs vs … Uzar gider bu liste sadece yaşadığımız dünyaya ne kadar yön verdikleri konusunda küçükte olsa fikir sahibi olmanız için yazdım.

Devam ediyoruz ….

Mustafa Kemal’in cenazesi Teşvikiye Camii’nde kılınmıştır. Ve Teşvikiye Camii Sabetay’cıların camisi olarak bilinmektedir.Haber

Sonra Atatürk’ün babasının adı Ali Rıza Efendi’dir .”Efendi” ismini Sabetay kökenli kişiler kullanır. Ayrıca Sabetaycılık anneden geçermiş. (Bundan eminim yahudi bir arkadaştan öğrendim)

Atatürk annesinin ölümünden hemen bir hafta sonra Latife Hanımla evleniyor. Latife Hanım’ın Uşakizade ailesinden gelip Sabetaycı olduğu ve cenazesinin Teşvikiye de kalktığı kaynaklarda mevcuttur.

Atatürk’ten yakışıklı şerefsizim hahaha :)

Arkanıza yaslanın şimdi burayı iyi okuyun.

Kitleleri peşinden sürükleyebilecek 2 çok büyük güç vardır… 1- Milliyetçilik 2- Din

Milliyetçiliği ilk kez Fransız İhtilali ile yaptılar ve yavaş yavaş Osmanlı’ya sıçradı. Hatırlayın Yunanlılar Osmanlı’lara karşı ayaklanıyor,Sırplar ayaklanıyor,Bulgarlar ayaklanıyor. Zaten Mısır ,Tunus tarafı ayrı dertti.

Atatürk,Cumhuriyeti ilk kurduğu zamanlarda o kadar cahil yada yobaz insanlar vardı ki karşısında.Halk çoğu kez din elden gidiyor düşüncesiyle Atatürk’ün karşısında güç olmaya çalışmışlardır.
Hilafetin kaldırılmasını masonlukla bağdaştıranlar var. Aslında kulağa mantıklı geliyor ilk baktığında .Atatürk’ün mason olduğunu çağrıştran en büyük olaylardan birisi bu olmuş.Fakat o zamanlar Hilafet gereksiz bir şeydi .Kim sallardı ki halifeyi ? Halkın çok azı okuma yazma biliyordu. Hem bunu fırsata çevirmek isteyen insanlarda çıkacaktır (Ki çıkmıştırda ) . O yüzden iyi ki hilafet kalkmıştır.

Atatürk Hilafeti kaldırarak, LAtin alfabesini getirererek, Tekke ve Zaviyeleri kapatarak modern Türkiye için adımları atmıştır. Çünkü “Çağdaşlaşma” birinci amaç olarak uygulanmalıdır demiştir. Aklıma gelmişken şapka devrimiyle fes i kaldırması belki de en iyi inkilaplarından biridir. Çünkü Türkiye’yi hala Afrika’da,kadınların çarşaf giydiği bir ülke olarak bilen insan sayısı hiçte azımsanaacak kadar az değil.

Daha bunlar gibi ufak tefek söylentiler var ama gerçekten uzak olduğunu düşündüğüm için hiç yazmadım bile.

Atatürk %100 mason değildir diyemiyorum. Çünkü benimde anlamlandıramadığım bazı şeyler var. Mesela Ezan’ın Türkçe okunması kısmı beni en çok şüphelendiren kısımdır fakat Atatürk mason localarına katılsa dahi şarap içip keçi kanı içmedi ya. Her mason olan gece gündüz o işe hizmet etmiş demek değildir ki. Atatürk’ün kişisel inancı ne olursa olsun ,ister müslüman ,ister yahudi ister ateist olsun kimse bu ülke için çok büyük miraslar bırakmıştır. Dini ikinci planda tutmuşmudur? Evet tutmuştur. Fakat dini ön planda tutan hangi gelişmiş ülke var bir düşünün? Ya da boşver düşünme(Vazgeçtim :) Dini ön planda tutan Osmanlı’nın sonunu düşünün? Şeriati uyguladığını düşünülen Osmanlı’da 3 Şeyhülislam’ın mason olduğunu biliyormsunuz ? (Kanıtlanmış belgeler vardır)(*Şeyhülislam Musa Kázım Efendi, Mustafa Sabri Efendi, Mehmed Ziyaüddin Efendi. Referans = Soner Yalçın, masonlar.org, ve bu 2 kaynağın da referansı: Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası resmi belgeleri)

Atatürk’ü dinden uzaklaştırdı bizi diye sevmeyenler bu lafım size ; Atatürk olmasaydı da sen dinini istediğin gibi yaşayamayacaktın. Bir İngiliz sömürgesinde,Fransızların içinde daha mı rahat olurdun allah aşkına?Osmanlı hiç bir zaman şeriat devleti olmadı ki eğer özeniyorsan onlara. Padişah yönetti ülkeyi o kadar. Atatürk bir devrimciydi o kadar. Hz. Muhammed bile ,Arap toplumunu değiştirmek için çabalamadımı yıllarca? Atatürk o dönem itibariyle elindekinin en iyisini yapmıştır.

Bu lafım da Atatürk’ü çok büyütüp ilahlaştıranlara gelsin (Sıradaki şarkı da sevipte kavuşamayanlara gelsin ) Neyse ciddiyim .

Atatürk olmasaydı biz yine anamız kim babamız kim bilirdik. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok. Belki giderdi İzmir doğuda 3-5 il ama yine olurduk.Bize okutulan tarih derslerindeki kitapların tek yönlü yazıldığını bi kabul et artık. “Tabiki Atatürk’ünde hataları olmuştur kiiiiiğğğ” deyip sorunca ağzı açık kalan facebook gençliği; Öyle 19 Mayısta,29 Ekimde profil resmini Atatürk resmini koymakla Atatürkçü olunmuyor.

Bu iki bahsettiğim grup şu an ülkemizin %90 ını oluşturduğuna eminim. Bir başkası seviyor diye sevip sırf ona yaranmak için birilerinden nefret eden ,insanlar türemeye devam ediyor.

Son olarak “Türkiye’nin %60 ı aptaldır” diyen Aziz Nesinin başka sözünü bilmeyen twitter gençliği bu söz de size gelsin
“Geçmişte Atatürk’ü eleştirmiş olmaktan dolayı şimdi utanıyorum.”

Not : Aziz Nesin’de masondur.

Saygılar

Facebok'ta Paylaş

Benzer Yazılar

Etiketler: , ,
avatar

1 Yorum »

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>